Portal Olecka

Szukaj
Opcje zaawansowane
baner olecka 39
baner olecka 33
baner olecka 29
baner olecka 18
baner olecka 20
baner olecka 27
baner olecka 21
baner olecka 47
baner olecka 22
baner olecka 23
baner olecka 24
baner olecka 1
.
PL EN DE
Urząd Miejski
Turystyka
Gospodarka
Kultura i sport
baner olecka 2
baner olecka 3
baner olecka 4
baner olecka 5
Podpisano umowę na dofinansowanie budowy ciepłowni w Olecku
grafika
09.02.2018  /  Józef Kunicki;

8 lutego br. podpisana została umowa na dofinansowanie budowy ciepłowni i sieci ciepłowniczej z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia- Mazury na lata 2014-2020. Docelowo wybudowana zostanie ciepłownia opalana biomasą czyli zrębkami drzewnymi o mocy 5 MW wraz ze składem paliwa, sieciami przesyłowymi oraz węzłami  cieplnymi. Dzięki temu będzie można zlikwidować kotłownię w centrum miasta tj. przy ul. Składowej 3A oraz podłączyć do ciepłowni nowych odbiorców. Inwestycja nie powinna nikomu przeszkadzać, bo będzie umiejscowiona na terenie bezpośrednio przyległym do drogi nr 655 przy wyjeździe z miasta , między Kauflandem, a zakładem wulkanizacji.

Ciepłownia na paliwo ekologiczne budowana jest w celu ograniczenia emisji zanieczyszczeń oraz uciążliwości związanych z eksploatacją dotychczasowych kotłowni węglowych zlokalizowanych w centrum miasta.

Przewidywana wartość inwestycji wynosi netto 10.459.282 PLN z czego dofinansowanie to 2.304.789 PLN.

Do końca 2018 roku nowa ciepłownia powinna już działać.

Warto dodać,że  Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej złożyło kolejny wniosek na projekt pn. „ Modernizacja systemu ciepłowniczego Olecka - poprawa efektywności dystrybucji ciepła”. W ramach tego projektu ma być zbudowana  sieć cieplna wraz z węzłami dostarczająca ciepło do odbiorców zasilanych obecnie z kotłowni przy ul. Kolejowej 31 oraz do Hali Sportowej Lega.

Sieć ma być budowana od ulicy Słowiańskiej, przez ul. Zieloną do budynku Starostwa Powiatowego (ul. Kolejowa 32), oraz od ul. Słowiańskiej do hali Lega.

Obecnie czekamy na decyzję w tej sprawie.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
QR-iconkod QR