Portal Olecka

baner olecka 1
.
PL EN DE
Urząd Miejski
Turystyka
Gospodarka
Kultura i sport
baner olecka 2
baner olecka 3
baner olecka 4
baner olecka 5
Spotkanie z taksówkarzami
grafika
06.10.2017  /  Józef Kunicki;
O tym jak w przyszłości może przebiegać komunikacja w centrum miasta rozmawiał burmistrz z oleckimi taksówkarzami.
 
5 października na sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Olecku odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami wykonującymi przewozy osób taksówką na terenie Gminy Olecko.  Jednym z jego celów  było zapoznanie się z opiniami  na  temat ruchu kołowego  w centrum miasta. Rozmawiano także o  obecnych formach funkcjonowania w Olecku  przewozu osobowego  jak i ewentualnych zmianach w przyszłości.  Dyskutowano m.in. o miejscach parkingowych, czy o zgłaszanej przez mieszkańców potrzebie związanej z budową nowego przejścia dla pieszych naprzeciwko kościoła oraz doświetlenia obecnych przejść. Podczas rozmowy padła propozycja wprowadzenia na Placu Wolności ruchu jednokierunkowego, co wpłynie na zwiększenie  ilości miejsc parkingowych oraz pozwoli na wytyczenie pasa ruchu dla rowerzystów. Przytaczano przykłady rozwiązań z ościennych samorządów, takich jak wprowadzenie na części ulic w centrum zakazu ruchu czy też montaż parkomatów.
 
Pogodzenie różnych, czasem wykluczających się potrzeb jest niemożliwe ale zawsze warto rozmawiać po to, by wypracować kompromis.
Spotkanie  z taksówkarzami  jest jedną z form pozyskiwania opinii koniecznych do opracowania akceptowalnej  społecznie  koncepcji ruchu w centrum miasta.
 
Spotkanie z taksówkarzami
Spotkanie z taksówkarzami
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
QR-iconkod QR