Portal Olecka

Szukaj
Opcje zaawansowane
baner olecka 39
baner olecka 33
baner olecka 29
baner olecka 18
baner olecka 20
baner olecka 27
baner olecka 21
baner olecka 47
baner olecka 22
baner olecka 23
baner olecka 24
baner olecka 1
.
PL EN DE
Urząd Miejski
Turystyka
Gospodarka
Kultura i sport
baner olecka 2
baner olecka 3
baner olecka 4
baner olecka 5
Zadaj pytanie Burmistrzowi. Odpowiedzi na pytania Pana Zygmunta.
grafika
11.10.2017  /  Józef Kunicki;
Witam.
Szanowny Panie Burmistrzu w związku z ukazaniem się artykułu w lokalnej prasie odnośnie spotkania które odbyło się z taksówkarzami i poruszonych tam spraw proponuję przeprowadzić referendum  bądź tak jak na budżet obywatelski głosowanie z możliwością oddania głosu elektronicznego. Moja propozycja zagadnień : 1. Czy w Centrum Olecka powinien być wprowadzony ruch jednokierunkowy? 2. Czy jesteś za przeniesieniem TAXi z Centrum np. na Dworzec PKS? 3. Czy jesteś za wybudowaniem ścieżki rowerowej np. Do m. Sedranki, Jaśki bądź Gaski? 4. Inne propozycje ( możliwość wpisu) I na pewno to by załatwiło sprawę, a nie spotkanie z przedstawicielami zamkniętej grupy którzy opanowali większość miejsc parkingowych i cały dzień wydeptują trawniki z nudów. Po co nam scieżka w centrum? Będziemy kręcić tzw. kwadraty? Trzeba poczynić kroki by otworzyć Olecko na inne miejscowości. I na nic tu wymówka że to teren drogi wojewódzkiej czy krajowej itp. Trzeba działać w tym kierunku stanowczo.
Prosze o udzielenie odpowiedzi i zaraz umieszczenie moich pytań i Pańskiej odpowiedzi na oficjalnej stronie Urzedu.
Z wyrazami szacunku Zygmunt R.

Szanowny Panie Zygmuncie
Poruszył Pan w jednym pytaniu wiele wątków więc postaram się na nie odpowiedzieć po kolei.
Spotkanie z taksówkarzami to początek cyklu spotkań, w wyniku których chcemy zebrać opinie konieczne do opracowania akceptowalnej społecznie koncepcji ruchu w centrum miasta.
Planujemy też inne spotkania, m.in.: z przedsiębiorcami, którzy prowadzą działalność gospodarczą w centrum miasta.
Co do tematu  ścieżek rowerowych to  informuję, że  trwają uzgodnienia dotyczące projektowanej ścieżki rowerowej z Olecka w kierunku miejscowości Duły. Przy tworzeniu koncepcji ruchu w centrum miasta na pewno będziemy chcieli wypracować rozwiązanie, by połączyć miasto z  nowo projektowaną ścieżką.
Co do referendum to nie widzę obecnie konieczności jego przeprowadzania - nie mamy jeszcze wypracowanych propozycji rozwiązań. Ponadto  nie wyczerpaliśmy jeszcze wszystkich metod zbierania opinii mieszkańców.
Dziękuję Panu za głos w dyskusji. Cieszę się, że mieszkańcy naszego miasta coraz odważniej biorą udział w dyskusji na temat przyszłości naszego miasta.
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
QR-iconkod QR