Portal Olecka

baner olecka 1
.
PL EN DE
Urząd Miejski
Turystyka
Gospodarka
Kultura i sport
baner olecka 2
baner olecka 3
baner olecka 4
baner olecka 5
Zadaj pytanie Burmistrzowi. Odpowiedzi na pytania Pana Zygmunta.
grafika
11.10.2017  /  Józef Kunicki;
Witam.
Szanowny Panie Burmistrzu w związku z ukazaniem się artykułu w lokalnej prasie odnośnie spotkania które odbyło się z taksówkarzami i poruszonych tam spraw proponuję przeprowadzić referendum  bądź tak jak na budżet obywatelski głosowanie z możliwością oddania głosu elektronicznego. Moja propozycja zagadnień : 1. Czy w Centrum Olecka powinien być wprowadzony ruch jednokierunkowy? 2. Czy jesteś za przeniesieniem TAXi z Centrum np. na Dworzec PKS? 3. Czy jesteś za wybudowaniem ścieżki rowerowej np. Do m. Sedranki, Jaśki bądź Gaski? 4. Inne propozycje ( możliwość wpisu) I na pewno to by załatwiło sprawę, a nie spotkanie z przedstawicielami zamkniętej grupy którzy opanowali większość miejsc parkingowych i cały dzień wydeptują trawniki z nudów. Po co nam scieżka w centrum? Będziemy kręcić tzw. kwadraty? Trzeba poczynić kroki by otworzyć Olecko na inne miejscowości. I na nic tu wymówka że to teren drogi wojewódzkiej czy krajowej itp. Trzeba działać w tym kierunku stanowczo.
Prosze o udzielenie odpowiedzi i zaraz umieszczenie moich pytań i Pańskiej odpowiedzi na oficjalnej stronie Urzedu.
Z wyrazami szacunku Zygmunt R.

Szanowny Panie Zygmuncie
Poruszył Pan w jednym pytaniu wiele wątków więc postaram się na nie odpowiedzieć po kolei.
Spotkanie z taksówkarzami to początek cyklu spotkań, w wyniku których chcemy zebrać opinie konieczne do opracowania akceptowalnej społecznie koncepcji ruchu w centrum miasta.
Planujemy też inne spotkania, m.in.: z przedsiębiorcami, którzy prowadzą działalność gospodarczą w centrum miasta.
Co do tematu  ścieżek rowerowych to  informuję, że  trwają uzgodnienia dotyczące projektowanej ścieżki rowerowej z Olecka w kierunku miejscowości Duły. Przy tworzeniu koncepcji ruchu w centrum miasta na pewno będziemy chcieli wypracować rozwiązanie, by połączyć miasto z  nowo projektowaną ścieżką.
Co do referendum to nie widzę obecnie konieczności jego przeprowadzania - nie mamy jeszcze wypracowanych propozycji rozwiązań. Ponadto  nie wyczerpaliśmy jeszcze wszystkich metod zbierania opinii mieszkańców.
Dziękuję Panu za głos w dyskusji. Cieszę się, że mieszkańcy naszego miasta coraz odważniej biorą udział w dyskusji na temat przyszłości naszego miasta.
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
QR-iconkod QR