Portal Olecka

baner olecka 1
.
PL EN DE
Urząd Miejski
Turystyka
Gospodarka
Kultura i sport
baner olecka 2
baner olecka 3
baner olecka 4
baner olecka 5
Mammobus w Twojej miejscowości. Zbadaj się!
grafika
27.12.2017  /  Józef Kunicki;

LUX MED Diagnostyka zaprasza wszystkie Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.
Z programu mogą skorzystać panie, które nie są leczone onkologicznie i jednocześnie:
• w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii,
• lub otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie (rak piersi wśród członków rodziny, mutacje w genach BRCA i BRCA 2) i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Badania odbędą się 4 stycznia 2018 roku przy szpitalu w Olecku, ul. Gołdapska 1.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych wykonanych przez kobietę lub lekarza. Badanie zwiększa szansę wyleczenia.

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek”.

Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Wszystkie panie zainteresowane skorzystaniem z bezpłatnych badań mammograficznych powinny zarejestrować się pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie: http://www.mammo.pl/formularz .

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
QR-iconkod QR