Portal Olecka

Szukaj
Opcje zaawansowane
baner olecka 39
baner olecka 33
baner olecka 29
baner olecka 18
baner olecka 20
baner olecka 27
baner olecka 21
baner olecka 47
baner olecka 22
baner olecka 23
baner olecka 24
baner olecka 1
.
PL EN DE
Urząd Miejski
Turystyka
Gospodarka
Kultura i sport
baner olecka 2
baner olecka 3
baner olecka 4
baner olecka 5
Podpisanie umowy na przebudowę placu zabaw w Olecku
grafika
04.10.2017  /  Józef Kunicki;
3 października br. Burmistrz Olecka - Wacław Olszewski oraz Skarbnik Gminy - Bożena Kozielska podpisali w Olsztynie umowę na dofinansowanie przebudowy placu zabaw przy Placu Wolności w Olecku.
- W przyszłym roku wykonamy przebudowę placu zabaw w centrum miasta w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 - mówi Wacław Olszewski.  To inwestycja za prawie 200 000 zł. Dofinansowanie wynosi 127 259,00 zł.
W ramach inwestycji wykonane zostaną  nowe nawierzchnie. Nawierzchnia sztuczna będzie znajdowała  się w obrębie planowanych urządzeń do zabawy. W projekcie uwzględniono nawierzchnię z piasku drobnej frakcji w piaskownicach oraz przy planowanym urządzeniu do produkcji piasku, tzw. „fabryce piasku”. Nawierzchnia trawiasta ma być  wykonana w miejscu wypoczynku przy małej architekturze oraz w miejscach wolnych od urządzeń.
Planuje się montaż nowych urządzeń wyposażenia placu zabaw oraz elementów małej architektury, w tym ławek oraz koszy na śmieci.
Głównym założeniem wykonania nowoczesnego placu zabaw było wykorzystanie wolnej przestrzeni do ustawienia nowoczesnego wyposażenia placu zabaw z uwzględnieniem  potrzeb najmłodszych dzieci. Urządzenia do zabaw mają rozwijać sprawność ruchową oraz intelektualną. Przy doborze urządzeń kierowano się głównie atrakcyjnością dla użytkownika oraz odpornością urządzeń i ich elementów stałych na różnego rodzaju uszkodzenia.
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
QR-iconkod QR