Portal Olecka

baner olecka 1
.
PL EN DE
Urząd Miejski
Turystyka
Gospodarka
Kultura i sport
baner olecka 2
baner olecka 3
baner olecka 4
baner olecka 5
Archiwum
06.10.2016   /  Józef Kunicki
WWW UM Olecko

Symboliczna data pojawienia się Internetu w Polsce to 17 sierpnia 1991 roku; tego dnia fizyk z Uniwersytetu Warszawskiego Rafał Pietrak nawiązał łączność z pracownikiem Uniwersytetu Kopenhaskiego. Pierwsze połączenie w Polsce północno - wschodniej, przeprowadzono 10 kwietnia 1995 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Olecku.
Nauczyciele Józef Kunicki i Jacek Monkiewicz dzięki poparciu Fundacji Stefana Batorego oraz Fundacji Internet dla Szkół uzyskali pieniądze na uruchomienie serwera edukacyjnego. Umożliwiało to modemowy dostęp do sieci dla 40 szkół z północno - wschodniej Polski.

Pierwsze strony WWW Urzędu Miejskiego

W 1996 roku na serwerze liceum zamieszczono pierwsze strony WWW Urzędu Miejskiego  z informacjami o wydziałach, przetargach i wiadomości z życia gminy.

WWW UM Olecko

12 stycznia 2000 roku  zarejestrowano domenę  um.olecko.pl oraz zakupiono hosting. Alicja Żementowska i Józef Kunicki opracowali pierwszą stronę WWW Urzędu. 5 października 2000 roku zarejestrowano domenę www.olecko.pl

Archiwum strony WWW z 2000 rokuArchiwum strony WWW z 2000 roku

BIP UM Oolecko 3 maja 2003 roku zamieszczono pierwszą informację w  Biuletynie Informacji Publicznej.
WWW UM Olecko W domenie um.olecko.pl udostępniono miejsce innym instytucjom (np. hotelowi "Skarpa").

WWW UM Olecko W latach 2000 - 2006 na serwerze miejskim szkoły mogły umieszczać swoje strony WWW (na fotografii strony Szkoły Podstawowej nr 1).
Ze względu na dużą aktywność szkół i powiększanie się zasobów stron WWW,  16 stycznia 2006 roku zarejestrowano domenę www.olecko.edu.pl z przeznaczeniem na strony edukacyjne.
Na tym serwerze udostępniane jest miejsce organizacjom pozarządowym  z Olecka.

WWW UM Olecko W lutym 2006 roku opracowano nową stronę WWW Urzędu Miejskiego w Olecku oraz zarejestrowano domenę olecko.eu.

WWW UM Olecko

Wygląd strony WWW Urzędu Miejskiego w Olecku we wrześniu 2013 roku. We wrześniu i październiku opracowano nową wersję portalową Urzędu Miejskiego w Olecku. Archiwalna strona WWW z 2013 roku

 

Nowy portal został opublikowany w sieci Internet 18 listopada 2013 roku.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
QR-iconkod QR