Portal Olecka

baner olecka 1
.
PL EN DE
Urząd Miejski
Turystyka
Gospodarka
Kultura i sport
baner olecka 2
baner olecka 3
baner olecka 4
baner olecka 5
Kultura
Powiązane galerie:
grafika
 
19.07.2015  /  Józef Kunicki
grafika
 
10.08.2015  /  Józef Kunicki
08.11.2017   /  Józef Kunicki

Olecko od lat  to „teatr, poezja i muzyka”. Początek dał Teatr Poezji „Meluzyna”, którym kierował Stanisław Miedziewski, a potem Lech Dudanowicz. O Olecku stawało się głośno w całym kraju kiedy w mieście pojawił się Marek Gałązka, animator kultury, muzyk, reżyser, autor tekstów, inicjator i pomysłodawca wielu poczynań.

Najgłośniejszym z obecnych przedsięwzięć jest  Przystanek Olecko. To nazwa cyklu spotkań artystycznych, ekologicznych, rekreacyjnych i integracyjnych organizowanych od 1994 roku. „Przystanek Olecko” jest miejscem wielopokoleniowego, dynamicznego spotkania bardzo różnych wiekiem, wykształceniem, zawodem i mentalnością ludzi.

„Przystanek Olecko” jest festiwalem, gdzie każdy może znaleźć właściwą dla siebie formę aktywności, ma szansę na poszerzanie własnej wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka, przyrodę, przestrzeń.

Przystanek Olecko Jest to sztandarowa impreza interdyscyplina naszego regionu, ogromna promocja Olecka i Ziemi Oleckiej. W programie: warsztaty twórcze, koncerty, spektakle, pokazy, imprezy o charakterze rekreacyjno–sportowym i ekologicznym.

 

Życie kulturalne

“Przystanek” jest adresowany do mieszkańców i turystów, którzy specjalnie przyjeżdżają na tę imprezę.

Mazurskie Spotkania z Folklorem to propozycja, z której po prostu warto skorzystać. W naszym małym, mazurskim miasteczku , w sierpniu , spotykają się kultury i zwyczaje z wielu stron kraju i świata. Jak to wygląda? Barwnie, dynamicznie, po prostu radośnie.

Mazurskie Spotkania z Folklorem

Spotkania festiwalowe rozpoczęły się w  1998 roku. Celem Mazurskich Spotkań z Folklorem jest ukazanie bogactwa kultury ludowej w jej wielonarodowym aspekcie, a także integracja poprzez działania artystyczne i bezpośrednie kontakty . Przez kolejne lata poznaliśmy, oprócz rodzimych regionów, folklor: Czech, Chorwacji, Łotwy, Rosji, Litwy, Białorusi i Niemiec.

Więcej o ofercie kulturalnej www.przystanek.pl

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
QR-iconkod QR