Portal Olecka

baner olecka 1
.
PL EN DE
Urząd Miejski
Turystyka
Gospodarka
Kultura i sport
baner olecka 2
baner olecka 3
baner olecka 4
baner olecka 5
Centrum Informacji Turystycznej
03.07.2014   /  Józef Kunicki

Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku "Mazury Garbate"
  Plac Wolności 22, 19-400 Olecko
tel/fax (87) 520 49 48
   www.it.olecko.eu
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 9.00-17.00

Oleckie Centrum informacji Turystycznej

 

IT

Oleckie Centrum informacji Turystycznej otrzymało 3 gwiazdki oraz zajęło III miejsce w konkursie na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce w kategorii trzygwiazdkowej.

Polska Organizacja Turystyczna w konsultacji z Regionalnymi Organizacjami Turystycznymi, Zarządem Forum Informacji Turystycznej wprowadziły certyfikację informacji turystycznej. Proces ten jest realizowany od 2010 roku.

Celem certyfikacji jest:
- potrzeba zapewnienia odpowiedniej jakości obsługi turystów przez jednostki informacji turystycznej;
- stworzenie krajowej sieci standaryzowanych jednostek informacji turystycznej współpracujących na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym.
Certyfikacja przeprowadzana jest na zasadzie dobrowolności, na podstawie indywidualnych zgłoszeń punktów informacji turystycznej. Nadanie kategorii równoznaczne jest z włączeniem danej jednostki turystycznej do sieci Polskiego Systemu Informacji Turystycznej.
Oleckie Centrum Informacji Turystycznej poddało się certyfikacji w 2012 r. po  zakończeniu modernizacji biura w ramach projektu: „Modernizacja i rozbudowa regionalnego systemu informacji turystycznej” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Realizatorem projektu w Olecku była Gmina Miasto Olecko. Dzięki temu możliwe było spełnienie wymogów certyfikacyjnych dla kategorii trzech gwiazdek. Minimalne kryteria, które m.in. należało spełnić to: kilkuletnie doświadczenie informatorów w branży turystycznej, znajomość języków obcych, co najmniej jedno bezpłatne stanowisko komputerowe dla turystów, dostępność placówki dla niepełnosprawnych, dostępne materiały promocyjne lokalne, regionalne w różnych wersjach językowych i inne.
Uroczyste podsumowanie wojewódzkiej certyfikacji i wręczenie Certyfikatów Polskiego Systemu Informacji Turystycznej odbyło się 29 października 2012 r. w Olsztynie.
CIT może posługiwać się Certyfikatem do września 2014 roku. Na Warmii i Mazurach certyfikacji poddały się 34 punkty

Warto dodać, że oleckie Centrum Informacji Turystycznej  zdobyło III miejsce w konkursie na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce w kategorii trzygwiazdkowej.

Oleckie Centrum informacji Turystycznej Oleckie Centrum informacji Turystycznej
Dyplom zdobyty w konkursie na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce w 2012 r. Statuetka - za zdobycie III miejsca w 2012 r. w tym samym konkursie.

  my_guide_1

Oleckie Centrum Informacji turystycznej jest jednym z 23 punktów Informacji Turystycznej na Warmii i Mazurach, które  zostało zmodernizowane w ramach projetu"Modernizacja i rozbudowa regionalnego systemu informacji turystycznej". Punkty wyposażono w nowe komputery, sprzęt biurowy i meble. Dodatkowo zostały oznakowane i dostosowane do turystów o różnym stopniu niepełnosprawności. Każde z biur dysponuje także aplikacją my-guide na urządzenia mobilne. Jest ona przetłumaczona na 3 języki obce: angielski, niemiecki i rosyjski i umożliwia interaktywne zwiedzanie Warmii i Mazur.

Oleckie Centrum informacji Turystycznej

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
QR-iconkod QR